Site Loading ...
       
 
62 Szczep "Gaudium"
 
         
 


POWRÓT DO GŁÓWNEJ

 

62 Szczep "Gaudium"

62 Szczep Harcerski "Gaudium" im. Króla Bolesława Chrobrego (środowisko ZHR) został powołany do służby Uchwałą Zarządu Okręgu Mazowieckiego ZHR ( Uchwała nr 65/15/08 ) z dnia 27 lutego 2008 roku

Korzenie 62 WDH sięgają lat dwudziestych, a dokładniej 1928 roku, zaś korzenie nazwy "Gaudium" sięgają lat osiemdziesiątych.


W 1983 roku powołana do służby została 62 Warszawska Drużyna Harcerska "Szczęśliwego Traktu". Drużynowym został mianowany Piotr Szpunar. W 1985 roku nastąpiła zmiana na tej funkcji - objął ją Jacek Garboliński.

Działalność drużyny kwitła i w roku 1986 (w sierpniu Garbol poszedł do wojska) liczyła ona 96 harcerek i harcerzy w trzech plutonach, z których w wyniku podziału powstały: 62 WDH "Sulima", 62 WDH "Zbójcerze" (pózniej "Orla") oraz 62 WDH "Wenetowie"

Ta ostatnia w 1988 roku została bez drużynowego. W tym samym momencie z wojska wrócił Garbol. Objął funkcję drużynowego, zmieniając nazwę drużyny na "Gaudium" ( z łac. szczęście, radość). Kiedyś "Scześliwi" to był skrót nazwy "Szczęśliwego Traktu" - tak więc historia zatoczyła koło.

Kolejnym przełomowym rokiem w życiu "Gaudium" był rok 1991, kiedy to drużyna pojechała na samodzielny obóz, sama. To także rok, w którym "Gaudium" zaczęła być siłą napędową środowiska, wydawała z siebie kolejnych fukncyjnych i instruktorów (w sumie 9 instruktorek i instruktorów: 1 hm, 1 phm, 7 pwd).
I tak do 2007 roku ...

W roku 2007 62 WDH "Gaudium" przechodzi do ZHR i dzieli się na dwie drużyny : 62 WDH-ek "Coor Tum" i 62 WDH-y "Templum".
W 2008 roku Szczep zostaje przyjęty do UNDHR.
Drużyny działają dalej w Markach w SP 1 przy ul. Okólnej i SP 3 przy ul. Pomnikowej, jednocześnie dokonują naborów w Markach i okolicach.
Obecnie w Szczepie działają:

62 Warszawska Gromada Zuchenek "Strazniczki Leśnego Skarbu" - drużynowa pwd. Zosia Sałasińska

62 Warszawska Drużyna Harcerek "Coor Tum" im. Emilii Plater - drużynowa pwd. Olga Gąsiorowska

62 Warszawska Drużyna Harcerzy "Templum" im. Ks. Bp. W. Bandurskiego - drużynowy hm. Jacek Garboliński

Szczepowym jest aktualnie hm. Jacek Garboliński
Kwatermistrzem jest aktualnie pwd. Adam Gąsiorowski

Wyróżnikiem środowiska są : czarne krajki (z dodatkiem czerwieni i bieli) i brak naramienników.
 


Copyright © 2007 - 2017, www.62wdh.pl, all right reserved
Kopiowanie czegokolwiek z serwisu bez zgody Gaudiumów zabronione!.
 
         
      GAUDIUM