Dla rodziców

Szanowni rodzice!

Możliwe, że Wasza pociecha zwróciła się już do Was z prośbą o zezwolenie na wstąpienie do naszej drużyny. W związku z tym, pragnę krótko przedstawić Państwu, kim jesteśmy, i czym tak naprawdę się zajmujemy.

Jesteśmy jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, działającą w Okręgu Mazowieckim ZHR. Jesteśmy środowiskiem powstałym w 1928 roku, w roku 2007 weszliśmy w struktury Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (więcej informacji na nasz temat znajdą Państwo na stronie (www.62.pev.pl).

W ciągu roku szkolnego chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny, zastępu, a także w uroczystościach, czy innych formach pracy. Staramy się, aby rok harcerski był dla chłopców rokiem dającym mnóstwo okazji do rozwoju, zabawy oraz zawiązywania przyjaźni.
Tradycyjnie jak na harcerzy przystało organizujemy obozy wakacyjne, biwaki, wycieczki, spływy kajakowe czy wyprawy w góry.

Harcerze 62 WDH "Templum" nabywają umiejętności w zakresie różnorakich technik harcerskich - są to miedzy innymi: orientacja w terenie, zajęcia w lesie, survival (czyli sztuka przetrwania), pomoc przedmedyczna.
Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem norm bezpieczeństwa, przy użyciu wyłącznie atestowanego sprzętu, pod okiem doświadczonych i odpowiedzialnych osób.
Wszystkie wymienione poprzednio szkolenia mają za zadanie jedynie urozmaicić, wzbogacić nasze zajęcia. Jesteśmy przede wszystkim drużyną harcerską w pełnym, tego słowa znaczeniu. Obowiązuje nas Prawo Harcerskie, a bycie w drużynie zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Co zyskuje Wasze dziecko przyłączając się do grona harcerzy "Templum" ?
Otóż: uczy się samodzielności, działania w grupie, zdobywa nowe wiadomości i tężyznę fizyczną. Po pewnym czasie poprawnie udzieli pierwszej pomocy, bezbłędnie dotrze do celu po kilkukilometrowym marszu w lesie, dowie się ciekawych rzeczy o historii Polski a także zwiedzi jej zakątki. Poza tym zyska wielu serdecznych przyjaciół, co w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie.

A co zyskujecie Wy ? Przede wszystkim wiecie gdzie i w jakim towarzystwie przebywa Wasze dziecko. Oprócz tego ręczę, że czas spędzony w drużynie nie będzie zmarnowany. Z naszych zajęć zawsze się coś wynosi. A w przypadku kłopotów z nauką znajdzie się ktoś, kto mu pomoże.


Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ
Drużynowy 62 WDH "Templum"
hm. Jacek Garboliński HR

PS. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt ze mną 795-511-970.

Nasze drużyny

62 WDH-ek "Coor Tum".

Drużyna Złotej Koniczynki ZHR.
Drużyna działa w Markach w SP 3
przy ul. Pomnikowej 21.
Drużynowa - pwd. Izabela Sawa wędr.

czytaj więcej

62 WDH-y "Templum".

Drużyna Puszczańska ZHR 2010 i 2014.
Drużyna działa w Markach w SP 3
przy ul. Pomnikowej 21.
Drużynowy - hm. Jacek Garboliński.
Przyboczny - ćwik Dawid Górka
Przyboczny - ćwik Szymon Ołtarzewski
Przyboczny - ćwik Marcel Chlebowski

Czytaj więcej

Ostatnie Newsy z www.62.pev.pl

16
sept

62 WDH-ek Coor Tum na służbie.

W dniu 16.08.2018 r. 62 WDH-ek Coor Tum wzięła udział w służbie podczas obchodów Dnia Wojska Polskiego.
czytaj więcej

03
sept

Obóz "Mikaszówka 2018".

W dniach 1-28.07.2018 r. odbył się obóz 62 Szczepu "Gaudium".
czytaj więcej na FB