Site Loading ...
       
 
62 Szczep "Gaudium"
 
         
 


POWRÓT DO GŁÓWNEJ
Pobór 2017

 

POBÓR - Informacje dla rodziców

Szanowni rodzice!

Możliwe, że Wasza pociecha zwróciła się już do Was z prośbą o zezwolenie na wstąpienie do naszej drużyny. W związku z tym, pragnę krótko przedstawić Państwu, kim jesteśmy, i czym tak naprawdę się zajmujemy.

Jesteśmy jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, działającą w Okręgu Mazowieckim ZHR. Jesteśmy środowiskiem powstałym w 1928 roku, w roku 2007 weszliśmy w struktury Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (więcej informacji na nasz temat znajdą Państwo na stronie www.62wdh.pl).

W ciągu roku szkolnego chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny, zastępu, a także w uroczystościach, czy innych formach pracy. Staramy się, aby rok harcerski był dla chłopców rokiem dającym mnóstwo okazji do rozwoju, zabawy oraz zawiązywania przyjaźni.
Tradycyjnie jak na harcerzy przystało organizujemy obozy wakacyjne, biwaki, wycieczki, spływy kajakowe czy wyprawy w góry.

Harcerze 62 WDH "Templum" nabywają umiejętności w zakresie różnorakich technik harcerskich - są to miedzy innymi: orientacja w terenie, zajęcia w lesie, survival (czyli sztuka przetrwania), pomoc przedmedyczna. Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem norm bezpieczeństwa, pod okiem doświadczonych i odpowiedzialnych instruktorów harcerskich.
Wszystkie wymienione poprzednio szkolenia mają za zadanie jedynie urozmaicić, wzbogacić nasze zajęcia. Jesteśmy przede wszystkim drużyną harcerską w pełnym, tego słowa znaczeniu. Obowiązuje nas Prawo Harcerskie, a bycie w drużynie zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Co zyskuje Wasze dziecko przyłączając się do grona harcerek i harcerzy "Gaudium" ?
Otóż: uczy się samodzielności, działania w grupie, zdobywa nowe wiadomości i tężyznę fizyczną. Po pewnym czasie poprawnie udzieli pierwszej pomocy, bezbłędnie dotrze do celu po kilkukilometrowym marszu w lesie, dowie się ciekawych rzeczy o historii Polski a także zwiedzi jej zakątki. Poza tym zyska wielu serdecznych przyjaciół, co w dzisiejszych czasach ma szczególne znaczenie.

A co zyskujecie Wy ? Przede wszystkim wiecie gdzie i w jakim towarzystwie przebywa Wasze dziecko. Oprócz tego ręczę, że czas spędzony w drużynie nie będzie zmarnowany. Z naszych zajęć zawsze się coś wynosi. A w przypadku kłopotów z nauką znajdzie się ktoś, kto pomoże.


Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ
Drużynowy 62 WDH "Templum"
hm. Jacek Garboliński HR

PS. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt ze mną:
tel: 795-511-970
e-mail: jacek.garbolinski@gmail.com.


 


Copyright © 2007 - 2017, www.62wdh.pl, all right reserved
Kopiowanie czegokolwiek z serwisu bez zgody Gaudiumów zabronione!.
 
         
      GAUDIUM